30 Mart 2023, Perşembe
Güncel haberler
Ana Sayfa Arabalar Seat Ateca Ne Zaman Geliyor?

Seat Ateca Ne Zaman Geliyor?

Seat 2014 yılında SUV segmentinde araba üretimine başlayacağını duyurmuştu. Hemen akabinde çok geçmeden Seat Ateca’nın prototip görüntüleri yayınlamaya başladılar. 2016 yılına geldiğimizde artık Seat Ateca için ete kemiğe bürünme vaktinin geldiğini söyleyebiliriz. Tüm dünyada 2016 yılının sonuna doğru yollarda yerini alması planlanıyor.

Peki Türkiye’ye Seat Ateca Ne Zaman Gelecek?

Seat, Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde ülkemize gelen bir araç. Doğuş Otomotiv ile görüştüğümüzde kesin tarih veremiyorlar ama 2016 yılının son aylarında satışa sunulacağı planlanıyor. Yalnız belirtmekte fayda var, Doğuş Otomotivin sattığı araçlarda genelde sıraya girme durumu yaşanabiliyor. Bu da demektir ki araç ülkemize 2016 yılında gelse bile aracı satın almak için 2017 yılına kadar beklemek gerekebilir.

Mart ayında ülkemize gelen yeni Tiguan için şuan 6 ay sonrasına sıraya girdiğimizi düşünürsek, Ateca için de benzer bir durum yaşanabilir. Özellikle yeni Tiguan de beklentilerinin karşılığını bulamayan bir grup müşterinin Ateca için beklemeye başladığını biliyoruz.

seat-ateca-ic-dizayn

Seat Ateca Fiyatı Ne Kadar?

Ateca Seat’ın SUV segmentinde çıkardığı ilk araba olacak. Bu yüzden fiyat konusunda net tahminlerde bulunmak zor. Belki pazardan pay kapmak için rekabetçi fiyatlar ile giriş yapabilirler. Ama yurtdışı fiyatlarının 19.000 – 30.000 euro arasında olduğunu söyleyelim. Türkiye’de satış fiyatı olarak bizim beklentimiz 75.000 – 110.000 TL arasında olması yönünde. Tabi bunda gelecek motor ve şanzıman seçeneklerinin büyük etkisi olacak.

Seat Ateca’yı biran önce yollarımızda görmek ve sizin için test etmek istiyoruz.

Hakkında zanzanamoltigor

yorumlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni