30 Mart 2023, Perşembe
Güncel haberler
Ana Sayfa Arabalar Yeni Tiguan Ne Zaman Geliyor?

Yeni Tiguan Ne Zaman Geliyor?

Volkswagen’in “efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir” sloganına bayılıyorum. Bunu yeni Tiguan için de kullanmak yanlış olmaz. Bir önceki kasası tüm dünyada 2.8 milyon adet sattı. Ve artık kasasıyla yenilenmiş yepyeni bir Tiguan var karşımızda. Yeni Tiguan sanki önden Audi, arkadan BMW kasalarının karışımı melez harika bir araba olmuş.

Önceki yuvarlak hatlara göre daha köşeli bir tasarım ile karşımıza çıkan yeni Tiguan, göze oldukça güzel ve alışılmış görünüyor. Yuvarlak hatlardan köşeli hatlara geçildiği için aracın iç hacmi artmış. Bagajda da yaklaşık 115 litrelik bir artış söz konusu.

Ülkemiz sınırlarından içerisine Mart ayında giriş yaptı. Fakat bulabilene aşk olsun. Bu senenin yıldızının Volkswagen Tiguan olacağı belli oldu. Diğer araçlarda stoklarda araç bulunabilirken Tiguan için aylar sonrasına şuan isim yazılıyor. Hemen son durumu analiz etmek için kendimizi Doğuş Oto bayisine attık.

Şuan 2.0 tdi motor araçlar alabilmek için en şanslı olduğunuz araçlar. Dizel motor ve otomatik isteyenler 170 bin lirayı gözden çıkarmak zorunda. 1.4 motorlara geldiğimizde bu araçlarda oldukça fazla sayıda sıra var. Şuan gelecek arabalar 1.4 motor comfortline paketli araçlar. Almanya ne gönderirse o satılıyor. Highline bulunmuyor ve şuan için sipariş de alamıyorlar. Almanya’nın sipariş ekranını şuan kapamasından dolayı. Ne kadar büyük bir talep olduğunu az çok anlayabilirsiniz.

Eğer 1.4 highline paket bir araba istiyorsanız ne zaman sıra dahil olacağınızı bilmeden beklemeye başlıyorsunuz.

Volkswagen Tiguan

1.6 Dizel Otomatik Tiguan Gelecek Mi?

Evet asıl önemli konu; 1.6 dizel motorlarda otomatik vites gelecek mi ? Bunun cevabı şuan için maalesef hayır. 1.6 motorlar manuel vites seçeneği ile gelecek. Buradan dizel otomatik kullanıcılarını üzdüğünü söyleyebiliriz. Bu tip kullanıcılardan bir kısmı 1.6 dizel otomatik motor seçeneği le geleceği konuşulan Seat Ateca’yı bekleyecekleri konuşuluyor.

Herşey çok yeni. Önümüzde ki aylarda Tiguan’ın her şeyini en ince ayrıntısına kadar sizler için analiz ediyor olacağız.

Hakkında zanzanamoltigor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni